INFORMACJA O PLANOWANYM KOLEJNYM NABORZE NA DOFINANSOWANIE USŁUG ROZWOJOWYCH

Operator Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych w województwie podlaskim - Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku informuje o kolejnym naborze, który jest planowany we wrześniu 2020 r.

Szczegółowe warunki ubiegania się o dofinansowanie usług rozwojowych zostaną określone w Regulaminie naboru, który ukaże się na stronie projektu: https://wupbialystok.praca.gov.pl/podmiotowy-system-finansowania-szkolen-i-doradztwa-realizowanych-w-ramach-rejestru-uslug-rozwojowych przed ostatecznie ustalonym terminem składania dokumentów aplikacyjnych.

Przypominamy podstawowe zasady udziału w projekcie: 
  1. Projekt jest adresowany do mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców (posiadających siedzibę, filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu na terenie województwa podlaskiego) zainteresowanych uzyskaniem środków na dofinansowanie kształcenia swoich pracowników.
  2. Poziom dofinansowania kosztów pojedynczej usługi rozwojowej (rozumianej jako jedna zamknięta forma wsparcia) wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych usługi rozwojowej.
  3. Po spełnieniu jednego z poniższych warunków istnieje możliwość uzyskania 80% dofinansowania usługi rozwojowej dla:
  1. pracowników w wieku 50 lat lub więcej;
  2. pracowników o niskich kwalifikacjach;
  3. pracowników z niepełnosprawnościami;
  4. przedsiębiorstw wysokiego wzrostu;
  5. przedsiębiorcy, który uzyskał wsparcie w postaci analizy potrzeb rozwojowych
    lub planów rozwoju w ramach działania 2.2 PO WER;
  6. usług rozwojowych mających na celu zdobycie lub potwierdzenie kwalifikacji,
    o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, o ile dana kwalifikacja jest zarejestrowana w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji (należy podać kod kwalifikacji);
  7. przedsiębiorcy, który funkcjonuje w sektorach wpisujących się w inteligentne specjalizacje, określone w dokumencie Plan rozwoju przedsiębiorczości w oparciu
    o inteligentne specjalizacje województwa podlaskiego na lata 2015–2020
    +. Przedmiotowy Plan znajduje się na stronie: http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/dowiedz_sie_wiecej_o_programie/zapoznaj_sie_z_prawem_i_dokument/plan-rozwoju-przedsiebiorczosci-w-oparciu-o-inteligentne-specjalizacje-wojewodztwa-podlaskiego-na-lata-2015-2020.htm
  8. przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie miast średnich[1] oraz miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze[2].
 
[1] Przez miasta średnie należy rozumieć miasta powyżej 20 tys. mieszkańców, z wyłączeniem miast wojewódzkich lub mniejsze, z liczbą ludności 15-20 tys. mieszkańców będące stolicami powiatów; Lista miast średnich wskazana jest w załączeniu nr 1 dokumentu „Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze" opracowanego na potrzeby Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
 
[2] Przez miasto średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze należy rozumieć miasto zidentyfikowane jako jedno z miast średnich w największym stopniu tracące funkcje społeczno-gospodarcze. Lista miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze wskazana jest w załączniku nr 2 do dokumentu „Delimitacji miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze" opracowanego na potrzeby Strategii na rzecz Odpowiedzialnego rozwoju.